V muzikoterapeutických setkáních, v hravých, hudebně-relaxačních programech, provázíme skupinku či třídu dětí, společně zpíváme, rytmizujeme s etno nástroji.

Děti objevují nové zvuky - mohou si vyzkoušet většinu netradičních hudebních nástrojů, které s sebou přivezeme - Sansulu, dešťovou hůl, chřestidla, šamanský buben, tibetské mísySundrum UKÁZKA ZDE , citerku, Ocean Drum. Hrajeme na australské didgeridoo UKÁZKA ZDE a tradiční bezové píšťaly. S dětmi také cestujeme po mapě světa, navštěvujeme jednotlivé kontinenty, vše propojujeme s hudbou, pohybem, informacemi.

To všechno a vlastně i víc, něco co není vidět, pouze cítit, je důvod, proč je nám tak dobře v hudebních programech, které s dětmi sdílíme.Těší nás dětské pohledy při zpívání, hudebních hrách, nápady dětí na tanec australských domorodců, údivy nad zvukem tibetské mísy, výdech holčičky, když poprvé slyšela koncovku: "To je kráásnýýý!..." 

Hrajeme několik hudebních her, vyzkoušených výběrem u menších a předškolních dětí mateřských škol a u dětí prvního stupně základních škol z publikace „Hry s hudbou a techniky muzikoterapie“ od Mgr., MgA. Z. Šimanovského. Právě osobnostní rozvoj a sebepoznání nás naplňuje a v našem životě rozkrývá vše nevyjasněné. Hudba zde pro nás hraje velkou roli, vše vzájemně propojuje. Před 5 roky jsme se rozhodli navštěvovat výcvik hudebně-dramatických terapií právě u Zdeňka Šimanovského se zaměřením na systemickou muzikoterapii, ten jsme úspěšně dokončili.

ZS Perstejn

Děti na program velmi pěkně reagují, odcházejí v dobré náladě.

     Program v MŠ trvá cca 50-55 minut, na přání v ZŠ program upravujeme na délku vyučovací hodiny.

Jsem členem ČZMTA (Muzikoterapeutické asociace České republiky.)

Na pozvání od roku 2015 opakovaně přijíždíme s hudebními nástroji do Domova v Jesenici, či do Domova seniorů v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Podbořanech.

 

 

 

destovkaDivka s kopretinamija a delfinnastroje Klasterecmisky klastereccukr kava limonadactyrlistek

 

 

 

 

Šestákovi © 2014. Všechna práva vyhrazena.